مقالات

اجاره سوئیت مبله در قم

معرفی استان

استان قم هشتمین استان بزرگ ایران است. در فاصله 125 کیلومتری جنوب غربی تهران قرار گرفته و مرکز آن شهر مقدس قم می باشد. طبق سرشماری سال 1395 جمعیت این استان بالغ بر یک میلیون و دویست هزار نفر بوده است.

این استان دارای آب و هوای گرم و بیابانی است. میزان بارندگی در آن بسیار اندک و در حدود 151 میلی لیتر در سال است. پنج بخش این استان عبارتند از : بخش مرکزی ، سلفچگان ، کهک ، خلجستان و جعفرآباد.

قم به دلیل نزدیکی به تهران از رشد صنعتی قابل توجهی برخوردار شده است. معادن زیادی در این استان وجود دارد. نکته قابل توجه اینکه ذخایر نفتی و گازی نیز در آن موجود است. منابع گازی سراجه بخش مهمی از گاز مورد نیاز استان را تامین می کند.

شهر مقدس قم

قم به دلیل وجود حرم حضرت معصومه (س) یکی از شهرهای مقدس جهان تشیع به شمار می رود. سالانه تعداد زیادی زائران از نقاط مختلف دنیا به شوق زیارت به قم سفر می کنند.

 

اجاره سوئیت مبله در قم

حرم حضرت معصومه (س)

 

مسجد جمکران نیز میعادگاه عاشقان حضرت قائم (عج) است. روایت است که این مسجد بنا به امر مستقیم امام زمان به شخصی به نام شیخ حسن بن مثله جمکرانی در زمینی که در آن به کشاورزی مشغول بوده ، ساخته شده است. این مسجد در فاصله 10 کیلومتری از حرم حضرت معصومه در شهر جمکران قرار دارد.

 

اجاره سوئیت مبله در قم

مسجد جمکران

شهر قم همچنین مرکز فقه شیعه در ایران به شمار می رود. حوزه علمیه قم در سال 1300 توسط شیخ عبدالکریم حائری تاسیس شد. هم اکنون طلاب زیادی در این حوزه مشغول به تحصیل علوم دینی هستند.

اجاره سوئیت مبله در قم

شهر قم همواره و در تمام ایام سال پذیرای مسافرین زیادی از داخل و خارج کشور می باشد. لیست کاملی از سوئیت های اجاره ای در قم را معرفی کرده ایم. سایت قم سوئیت بر آن است که اسکان مسافرین عزیز این شهر را سازماندهی کند. رزرو و اجاره سوئیت مبله در قم را از ما بخواهید.

3/5 (1 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجاره سوئیت در قم